lekarze

Jak przebiega badanie per rectum? Do badania per rectum (palcem przez odbyt), które być może czeka cię w czasie takiej wizyty nie musisz się w żaden sposób przygotowywać. Wykonujemy badania USG (w tym stawów oraz Dopplera), również w domu pacjenta. W ocenie NIK osoby te nie udzielają pacjentom świadczeń medycznych i nie powinny mieć dostępu do danych dotyczących np. historii choroby czy przebiegu leczenia pacjenta. Chcąc skorzystać z porady bezpłatnie, w ramach NFZ należy przede wszystkim posiadać skierowanie, a następnie wyszukać w swoim mieście placówki, które udzielają świadczeń w tym zakresie i umówić wizytę. Świąd odbytu, zaparcia, ból odbytu czy krwawienie to dolegliwości które powodują dyskomfort, ale z różnych względów nie od razu decydujemy się na wizytę u specjalisty. Pod opiekę tego specjalisty trafiają pacjenci, u których występują trudne do zdiagnozowania dolegliwości brzucha, zaparcia, wymioty. W Oddziale Patologii Ciąży hospitalizowane są pacjentki, u których w okresie ciąży występują powikłania wymagające monitorowania i leczenia, przekraczające możliwości opieki ambulatoryjnej.

Wczesna diagnostyka oraz wdrożenie odpowiedniego do stanu zaawansowania choroby leczenia, zapobiega rozwojowi choroby i daje szanse na skutecznie wyleczenie. Standardem diagnostyki gastrologicznej jest także gastroskopia (endoskopowa analiza stanu górnego odcinka przewodu pokarmowego) oraz kolonoskopia (badanie umożliwiające obejrzenie śluzówki jelita grubego). Przede wszystkim powinnaś wziąć ze sobą wyniki wcześniej wykonanych badań diagnostycznych - endoskopowych i laboratoryjnych, jeśli dotyczą one układu pokarmowego. Jednym z warunków uzyskania prawidłowej diagnozy jest przede wszystkim wybranie odpowiedniego lekarza. Należy zaspokoić lub nawet przekroczyć oczekiwania pacjenta, spełnić standardy i założone cele - czyli przede wszystkim rozwiązać problem zdrowotny. Przyczyna tych dolegliwości może być bardzo prozaiczna, ale mogą również świadczyć o bardzo poważnym schorzeniu, dlatego warto problem skonsultować z lekarzem proktologiem. Proktolog to lekarz, o którego istnieniu zazwyczaj chory dowiaduje się dopiero w chwili, kiedy ma poważny problem z odbytem, którego nie może już dłużej ukrywać. Proktolog to lekarz, który zajmuje się diagnozą oraz leczeniem chorób odbytu i odbytnicy.

Od wielu lat zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób przewodu pokarmowego, zwłaszcza jelita grubego i odbytu. Przychodnia lekarska SonoExpert z Pruszcza Gdańskiego to zespół znanych i cenionych lekarzy z wielu dziedzin medycyny. Główna działalność Kliniki to diagnostyka i kwalifikacja chorych z nabytymi i wrodzonymi wadami serca do leczenia operacyjnego, badania elektrofizjologiczne w ustalaniu wskazań do przecięcia dodatkowych szlaków przewodzenia (zespół WPW) oraz ocena stopnia dysfunkcji lewej komory w okresie przed- i pooperacyjnym. Stosuję metody małoinwazyjne. Współpracuję też z ośrodkami wykonującymi badania endoskopowe i obrazowe. Podczas badania typu echo oceniane są zastawki (ich budowa i funkcja) oraz jamy serca (przedsionki i komory), które oceniane są poprzez pomiar ich objętości, grubości ścian, kurczliwości. Leczy dolegliwości żołądka i jelit, ale również problemy występujące w obrębie przełyku, wątroby, dróg żółciowych oraz trzustki. W miastach takich jak Chojnice, Tuchola czy Inowrocław - można również liczyć na fachową pomoc w dziedzinie proktologii. Nasza placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny, dzięki czemu możemy świadczyć takie usługi jak usg kolana, usg barku, usg stawu (zalecane sportowcom), jak również tradycyjne BADANIA USG, między innymi usg jamy brzusznej czy usg piersi. Podczas badania pacjent odczuwa dyskomfort. W gabinecie proktologicznym w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Chojnicach i Tucholi każdy Pacjent może liczyć na kompleksową opiekę specjalistyczną.